Yavuz KUŞ

Yavuz KUŞ

Yatırım Komitesi Üyesi

Yavuz KUŞ

1983 yılında Gebze’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gebze’de tamamladı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde yaparak mezun oldu. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde eğitim aldı. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde eğitim aldı. Yüksek Lisans Eğitimini Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yönetim ve Organizasyon alanında tamamladı.

İlk girişimini üniversiteye başladığı yıl yaparak aktif ticari hayata atıldı. 20 yıllık ticari hayatında kurucusu olduğu Tercih Grup bünyesinde mühendislik, sanayi, bilişim, teknoloji, inovasyon gibi birçok girişimlerde bulunarak farklı sektörlerde şirketler kurarak yatırımlar yaptı.

Ülkemizde sanayi, teknoloji ve bilişim merkezi haline gelerek girişimcilerimizin ilgi odağı haline gelen Gebze de girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak amacıyla Girişimci İş Adamları Vakfı’nın Gebze şubesinin kurucu başkanlığını yaptı. Aynı zamanda Müsiad ve DEİK üyesidir. Girişimcilik alanında birçok etkinlik ve projeye imza attı. Kosgeb işbirliği çerçevesinde ‘’Girişimcilik Eğitimleri’’ verdi. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılan Girişimci Ödülleri organizasyonlarında girişimcilerin değerlendirildiği heyette jüri üyesi olarak aktif görev aldı. DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu) üyesi olarak DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi çalışmalarına devam etmektedir.

Tübitak – Martek ve Bilişim Vadisi bünyesinde kurdukları sanayi ve bilişim şirketleri ile AR- GE çalışmaları devam etmektedir. Startup Girişim Teknolojik Yatırım A.Ş., T-Games Yazılım ve Bilişim A.Ş. ve Anibal Bilişim Teknoloji A.Ş. şirketlerinde kurucu ortak olarak yer aldı. Yönetim kurulu üyelikleri devam etmektedir.

Uzun yıllardır kitle fonlama platformlarının araştırmasını yapan AR-GE biriminde yer aldı. Kitle fonlama platformlarının ülkemiz ve girişimciler açısından çok önemli olduğu düşüncesiyle, 2009 yılından beri yapmış olduğu girişimcilik çalışmalarından edindiği bilgi, birikim ve tecrübeyi ortaya koyarak Girişim Kitle Fonlama Platformu A.Ş. nin kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Girişimci, Mentör ve MELEK Yatırımcı olan Yavuz KUŞ evli ve dört çocuk babasıdır.

İletişim Bilgileri

Telefon Numarası:
E mail Adresi: