İkincil Piyasa

Ülkemizin gelişiminde önemli rol üstelenecek girişimlerimizin ihtiyaç duyduğu finansal kaynağı sağlayabilecekleri en etkili yöntemlerin başında kitle fonlama sistemleri gelmektedir. Paya Dayalı Kitle Fonlama sisteminin yatırımcılara ve girişimlere güven verecek şekilde gelişmesini istiyoruz. Bu nedenle kurguladığımız kitle fonlama ikincil piyasa platformunun paya dayalı kitle fonlama ekosistemine önemli katkılar sunacaktır.

Startup Girişim ve Teknoloji Yatırım A.Ş. olarak kitle fonlama platformlarında fonlanmış girişimlerin paylarının ikincil piyasada alınıp satılması için geliştirdiğimiz ikincil piyasa platformumuzda;

  1. Kitle fonlama platformlarında paya dayalı kitle fonlamaya katılmış girişimlere yatırım yaparak pay satın almış yatırımcılar paylarını satmak amacıyla ilan oluşturabilecekler.
  2. İkincil piyasada satışa çıkan payları satın almak isteyenler oluşturacağımız platform üzerinden pay satın alabilecekler.

İlgili kıymeti satın almak isteyenler ilana çıkan kıymetleri seçerek satın alma işlemlerine devam edecek ve platform üzerinden pay devri yapılabilecektir. 

https://fonborsasi.com